Vermet

PHPU VERMET
Piątkowiec 38
39-308 Wadowice Górne
698 610 101

Wałowa 26
39-310 Radomyśl Wielki
tel: 0-14 681 01 91

e-mail: vermet@vermet.com.pl

Jesteś tutaj: Strona główna >>Obróbka skrawaniem

Obróbka skrawaniem

a

Innowacyjność i precyzja

W dzisiejszych czasach w różnych gałęziach przemysłu stawia się na zautomatyzowanie pracy w celu uzyskania szybszych efektów oraz większej wydajności. To jednak nie wszystko, ponieważ między innymi w budowie maszyn czy produkcji towarów istotna jest również precyzja wykonania. Stąd nowoczesne rozwiązania technologiczne pojawiły się również w przetwarzaniu i kształtowaniu metali, które są trudniejsze w pracy na przykład ze względu na swoją twardość. Jednym z takich rozwiązań jest obróbka skrawaniem z użyciem specjalnych maszyn CNC (sterowanych komputerowo). Pozwalają uzyskać mnogość metalowych elementów z większą dokładnością i w krótszym czasie niż miałoby to miejsce przy pracy ręcznej.

Na czym polega obrabianie skrawaniem?

To zaawansowany technologicznie proces, dzięki któremu opracowywany materiał (metal, tworzywo sztuczne, drewno) zmienia swoje właściwości chemiczne oraz fizyczne, na przykład kształt czy wykończenie powierzchni. Proces ten polega na usuwaniu kolejnych warstw materiału za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi - w tym przypadku maszyn sterowanych komputerowo. Należą do nich tokarki, frezarki, szlifierki oraz wiertarki.

Dla przykładu, jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów obróbki skrawaniem jest toczenie, które również znajduje się w szerokim zakresie naszych działań. Polega na tym, że maszyna wprawia opracowywany materiał w ruch wirowo obrotowy. W tym samym czasie umieszczony w niej nóż tokarski wykonuje ruch posuwowy odcinając kawałki materiału zwane wiórami, co pozwala na uzyskanie pożądanych właściwości detalu. Przed rozpoczęciem obrabiania skrawaniem wprowadza się uprzednio wykonany szczegółowy projekt elementu, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej precyzji.

Wybierz obróbkę skrawaniem

Jeśli zależy Ci na wykonaniu detali zarówno w pojedynczych sztukach, jak i w dużych ilościach liczących tysiące sztuk, wybierz naszą ofertę opracowywania materiałów różnego rodzaju (np. PVC, PE czy PUR). Nasza wykwalifikowana kadra i profesjonalne maszyny CNC z pewnością sprawdzą się w spełnieniu Twoich oczekiwań i realizacji projektów elementów z najwyższą dokładnością.

j
Uszczelki: