Vermet

PHPU VERMET
Piątkowiec 38
39-308 Wadowice Górne
698 610 101

Wałowa 26
39-310 Radomyśl Wielki
tel: 0-14 681 01 91

e-mail: vermet@vermet.com.pl

Jesteś tutaj: Strona główna >> Uszczelnienia >> Uszczelki filcowe

Uszczelki z filcu

a

To tylko jeden z proponowanych przez nas materiałów izolacyjnych. Ten prastary wyrób włókienniczy znany jest ludzkości już od 6500 roku p.n.e., a dziś chętnie wykorzystywany jest w branży krawieckiej, przemysłowej, rolniczej i tapicerskiej.

Filc stanowi sprasowana mieszanka włókien wełnianych z dodatkiem struktur innego rodzaju o maksymalnej ilości do 20 %. Powstaje przez spilśnienie polegają ce na zbijaniu włókien pod wpływem ciśnienia, wilgoci i ciepła. Do produkcji uszczelki z filcu stosuje się filc techniczny biały, który, w zależności od stopnia sprasowania, posiada ciężar właściwy na poziomie 0,15÷0,36 kG/dcm3 oraz wytrzymałość na rozcią ganie o wartości 11÷35 kG/cm2. Najszersze zastosowanie znalazł w uszczelnieniach łożysk ślizgowych, zapobiegają c wydostawaniu się smaru i wnikaniu zanieczyszczeń do środka konstrukcji.

Włókno idealne?

Tkanina ta jest niezwykle łatwa w obróbce: można wycinać z niej dowolne kształty i wymiary, co pokazują umieszczone poniżej zdjęcia pierścieni i innych form. Jest nie tylko niezwykle praktyczny w użyciu, ale także neutralny estetycznie, dlatego tak chętnie eksploatuje się go w różnych branżach. Materiały są czasem pokryte taśmą samoprzylepną z jednej strony, aby ułatwić ich montaż.

Głównymi zaletami włókien są :

  • duża elastyczność
  • wytrzymałość
  • lekkość
  • dobre przyleganie do uszczelnianej powierzchni
  • pyłochłonność
  • dŸwiękochłonność
  • uniwersalność zastosowań

Aby skalkulować koszty swojego zamówienia, możesz użyć przeznaczonego do tego formularza.


 

a
j

Uszczelki: