Vermet

PHPU VERMET
Piątkowiec 38
39-308 Wadowice Górne
698 610 101

Wałowa 26
39-310 Radomyśl Wielki
tel: 0-14 681 01 91

e-mail: vermet@vermet.com.pl

Jesteś tutaj: Strona główna >>Dlaczego warto korzystać z frezowania CNC?

Dlaczego warto korzystać z frezowania CNC?

a

Nowoczesne kształtowanie detali

Współcześnie do wytwarzania detali z metalu czy elementów z tworzyw sztucznych nie korzysta się już z ręcznej pracy - zastąpiły ją maszyny do obróbki CNC. Z ich pomocą możliwe jest wytwarzanie elementów takich jak części samochodowe czy kształtki do maszyn w postaci kół zębatych lub gwintów. Powszechnie stosowana w zakładach przemysłowych obróbka CNC (Computerized Numerical Control) polega na wprowadzeniu do komputera sterującego maszyną wcześniej opracowanego projektu elementu. Maszyna następnie samodzielnie obrabia skrawaniem materiał, dzięki czemu bez zbędnego wysiłku uzyskuje się gotowy detal.

Frezowanie CNC

Do rodzajów obróbki skrawaniem należy między innymi frezowanie. Polega na stopniowym oddzielaniu przez urządzenie kawałków materiału (np. metalu) od jego głównej części aż do uzyskania pożądanego kształtu, wymiarów oraz właściwości. Podczas całego procesu materiał poddawany opracowaniu zazwyczaj pozostaje nieruchomy, natomiast frezarka porusza się ruchem obrotowym.

Zalety frezowania CNC

Nie bez powodu jest to jedna z najczęściej stosowanych metod wytwarzania detali. Charakteryzuje się szerokim wachlarzem zalet, które doceniają zakłady przemysłowe należące do różnych branż, na przykład motoryzacyjnej czy budowlanej. Oto korzyści wiążące się z korzystaniem z frezarki CNC:

  • wysoka precyzja: nawet bardzo skomplikowany projekt wprowadzony do komputera zostanie perfekcyjnie odwzorowany, co wyklucza konieczność dodatkowej obróbki elementów i przyspiesza produkcję
  • oszczędność czasu: nie tylko przez idealnie wycięte krawędzie detali niewymagające poprawek, ale również przez powtarzalność wykonania (raz wprowadzony projekt może zostać powtórzony setki razy z maksymalną precyzją)
  • szybka produkcja seryjna i masowa: dzięki niezwykłej dokładności oraz powtarzalności wykonania możliwe jest obrabianie elementów w dużych ilościach, co pozwala uzyskać wyższe przychody w krótszym czasie
  • elastyczność: dzięki zaawansowanym technologicznie programom komputerowym, maszyny frezujące możesz dowolnie konfigurować i z łatwością wprowadzać zmiany na liniach produkcyjnych.
j
Uszczelki: